expand
Full View
Similar items
See all
Color : Green TR
Ships From : United States
United States
Bundle : 64G(5K Games)
64G(5K Games)
Quantity :
Buy It Now
Add to cart
chatCustomer Service
Report
Include copyright infringement
Free Standard Shipping. See details
Estimated between Sat, May 30 and Wed, Jun 10
You can return the product within 30 days of receipt. See details
Shop with confidence
Money Back Guarantee
Get the item you ordered or your money back. Learn more
About this item
Sourced from LAUTIE Store
Seller assumes all responsibility for this listing.Item number: 34837538
Item specifics
Touch Screen
No
Certification
CE
Display Size
3.25"
Connection
Wi-Fi, Bluetooth, Usb
Color Display
Yes
Origin
CN
Item description from the seller
Battery Included:Yes; High-concerned chemical:None; Motion-sensing technology:Handheld; Games Type:Retro; Recommended age:8-60; Material:Plastic; Width[mm]:89; Height[mm]:27; Depth[mm]:85; Expandable storage:512GB; Battery Capacity[mAh]:3300; Bluetooth-compatible:Yes; Data Storage Capacity:64GB; Games included:5000+; Category:Handheld Game Players; HDMI:Standard HDMI; Screen Resolution:640x480; Screen Type:IPS; Operating System:Linux; Supporting Language:Japanese,French,German,Spanish,Portuguese,Russian,English,Korean,Simplified Chinese; Package:Yes; Communication:Wi-Fi; Color Display:Yes; Brand Name:Anbernic; Anbernic Model:RG35XXSP; Display Size:3.5"; Origin:Mainland China; WIFI:Yes; Color:Silver, Gray, Black Transparent, Blue Transparent,red Transparent,green Transparent,white Transparent; CPU:H700 quad-core ARM Cortex-A53, 1.5GHz frequency; GPU:dual- core Mali-G31 MP2; RAM:LPDDR4 1GB; Storage:64GB TF/MicroSD; Speaker:High-fidelity speaker; Battery:Polymer lithium; Charging:5V/1.5A, support C2C charger;